تبلیغات
ღ㋡ والیــبـــالـــی ها ㋡ღ - برد 3-1 ایران از روسیه/جام باشگــاه های جهـان

برد 3-1 ایران از روسیه/جام باشگــاه های جهـان

قهرمان لیگ جهانی والیبال و المپیک بازهم مغلوب ایران شد
قدرت نمایی شاگردان ولاسکو در خاک روسیه/ جدال تا امتیاز 41 در یک گیم!

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی تدارکاتی و دوستانه خود برابر روسیه موفق به شکست 3 بر یک این تیم شد.

خبرگزاری فارس: قدرت نمایی شاگردان ولاسکو در خاک روسیه/ جدال تا امتیاز 41 در یک گیم!

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران که برای برگزاری اردوی آمادگی و تدارکاتی برون مرزی در مسکو به سر می برد، شب گذشته در دومین دیدار دوستانه خود نیز موفق به شکست روسیه قهرمان لیگ جهانی 2013 و المپیک 2012 لندن شد.

ملی پوشان روس همانگونه که سرمربی شان در مصاحبه با خبرگزاری ها گفته بود، در حالی شب گذشته به مصاف تیم ملی والیبال ایران آمدند که در تفکر انتقام شکست بازی نخست بودند. آنها برای رسیدن به این هدف نیز با ترکیب آپالیکف، گرانکین، سیوژلس، اسپریدینف، ول ویچ و گیلینیف بازی را آغاز کردند؛ چهار بازیکن این ترکیب از ترکیب اصلی تیم روسیه در لیگ جهانی والیبال بود.

تیم ملی والیبال روسیه در ست نخست این دیدار نیز 25 بر 20 موفق به شکست ایران شد، اما ملی پوشان ایران در ست های دوم، سوم و چهارم این بازی به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 41 بر 39 و 25 بر 23 به پیروزی رسیدند تا دومین دیدار تدارکاتی خود را نیز با پیروزی به اتمام برسانند.

یکی از نکات جالب بازی دوم، ست سوم بود که دو تیم تا امتیاز 39 با هم پیش رفتند، اما در نهایت ملی پوشان ایران 41 بر 39 به پیروزی رسیدند تا هم پیروز میدان در این ست باشند و هم به نوعی رکورد امتیاز ست در یک بازی دوستانه را از آن خود کنند.(اوووو چه خــبر حــالا!!ولی دمشــون غـــــیــژژژ!)

خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در دیدار دوم با روسیه نیز مانند بازی اول از ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی عراقی، رحمان داوودی، عادل غلامی و فرهاد ظریف استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور در مسابقات انتخابی جهان و هفدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می کند و تیم ملی والیبال روسیه نیز خود را برای مسابقات قهرمانی مردان اروپا که در سپتامبر برگزار می شود، آماده می کند.


والیبال جام باشگاه‌های جهان - برزیل
دومین میزبانی در سرزمین قهوه/ کاله، نماینده ایران و آسیا

نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان مهرماه امسال به میزبانی برزیل برگزار خواهد شد که دومین میزبانی این کشور در این رقابت‌ها محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: دومین میزبانی در سرزمین قهوه/ کاله، نماینده ایران و آسیا

به گزارش خبرگزاری فارس، نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان از 23 تا 28 مهرماه در شهر "بتیم" برزیل برگزار خواهد شد. هشت تیم سادا کروزیرو از برزیل نایب قهرمان و تیم میزبان، ترنتینو از ایتالیا (قهرمان 2009، 2010، 2011 و 2012)، لوکوموتیو روسیه قهرمان اروپا، کاله مازندران قهرمان آسیا، لارومانا از جمهوری دومینیک نماینده نورسیکا، اسفاکس تونس قهرمان آفریقا، پاناسونیک ژاپن قهرمان جام امپرور و دو سان یوهان از آرژانتین در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

فدراسیون بین‌المللی والیبال (FIVB) در سال 1989 مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان را برای نخستین بار برگزار کرد که ایتالیا میزبان نخستین دوره این رقابت‌ها بود؛ البته ایتالیا در دو دوره دیگر (1990 و 1992) میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت.

برزیل در سال 1991 نیز میزبان مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان بود که در سائوپائولو برگزار شد و میزبانی امسال آنان دومین تجربه این مسابقات محسوب می‌شود.

بعد از سال 1992 مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان به مدت 6 سال برگزار نشد تا در سال 2009 میزبانی این رقابت‌ها برای 4 سال متوالی به دوحه قطر سپرده شد و در سال‌های 2009 تا 2012 این رقابت‌ها در قاره آسیا به میزبانی قطر برگزار شد.

در هشت دوره برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان تیم باشگاهی ایتالیا کاپ قهرمانی را به دست آورده است و بهترین عنوان کسب شده نماینده ایران در این رقابت‌ها در سال 2010 بود که مدال برنز و مقام سومی به تیم پیکان تهران رسید.

* جام نهم در یک نگاه

در نهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های جهان علاوه بر تیم میزبان سادا کروزیرو تیم‌هایی از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی و نوراسیکا شرکت خواهند کرد. از ایتالیا ترنتینو که چهار بار مدال قهرمانی را بر سینه آویخته شرکت می‌کند. از آمریکای جنوبی نیز قهرمان قاره (آرژانتین) به این مسابقات وارد می‌شود. اروپا نیز لوکوموتیوو قهرمان خود از روسیه برای شرکت در این مسابقات برگزیده است. کاله مازندران نیز به عنوان قهرمان آسیا به جمع تیم‌های شرکت کننده خواهد پیوست. پاناسونیک، قهرمان جام امپرور ژاپن، اسفاکس تونس (قهرمان آفریقا) و لارومانا از جمهوری دومینیک به عنوان نماینده نوراسیکا از دیگر تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها هستند.(ســوراخــن!!)

این هشت تیم از 23 مهرماه دور مقدماتی رقابت‌های خود در دو گروه چهار تیمی آغاز می‌کنند. دو تیم برتر هر گروه به نیمه‌نهایی راه خواهند یافت. در این مرحله تیم‌های برنده به فینال صعود خواهند کرد و تیم‌های بازنده برای جایگاه سومی این مسابقات به رقابت می‌پردازند. فینال رقابت‌ها نیز 28 مهرماه برگزار خواهد شد.

برنامه جام نهم باشگاه‌های جهان در سال 2013 – برزیل به شرح زیر است:

یکشنبه، 21 مهرماه برابر با 13 اکتبر (ورود تیم‌ها به برزیل)

سه‌شنبه، 23 مهرماه برابر با 15 اکتبر (دور مقدماتی به مدت سه روز)

شنبه، 27 مهرماه برابر با 19 اکتبر (دو بازی مرحله نیمه نهایی)

یکشنبه، 28 مهرماه برابر با 20 اکتبر (دیدار رده‌بندی و نهایی)

* تاریخچه هشت دوره برگزار شده مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های مردان جهان:

2012 – میزبان: دوحه قطر

1- ترنتینو دیاتک (ایتالیا)

2- سادا کروزیرو (برزیل)

3- اسکارا بلچاتو (لهستان)

 

2011 – میزبان: دوحه قطر

1- ترنتینو دیاتک (ایتالیا)

2- جاستربسکی ویجیل (لهستان)

3- زنیت کازان (روسیه)

 

2010 – میزبان: دوحه قطر

1- ترنتینو بتکلیک (ایتالیا)

2- اسکارا بلچاتو (لهستان)

3- پیکان (ایران)

 

2009– میزبان: دوحه قطر

1- ترنتینو بتکلیک (ایتالیا)

2- اسکارا بلچاتو (لهستان)

3- زنیت کازان (روسیه)

 

1992– میزبان: ترویسو ایتالیا

1- میسورا مدیولانوم میلانو (ایتالیا)

2- سیسلی تراویسو (ایتالیا)

3- المپیاکوس پیرو (یونان)

 

1991 – میزبان: سائوپائولو، برزیل

1- ایل مساجرو راونا (ایتالیا)

2- بنسپا سائوپائولو (برزیل)

3- مدیولانوم میلانو (ایتالیا)

 

1990 – میزبان: میلان ایتالیا

1- مدیولانوم میلانو (ایتالیا)

2- بنسپا سائوپائولو (برزیل)

3- مکزیکونو پارما (ایتالیا)

 

1989 – میزبان: پارما (ایتالیا)

1- مکزیکونو پارما (ایتالیا)

2- مسکو (روسیه)

3- پیرلی سائوپائولو (برزیل)

موضوع: اخبــــار باشگاهــی، کالـــه آمــل، اخبـــارتیــم ملــی،
[ جمعه 8 شهریور 1392 ] [ 14:01 ] [ مریم ]