تبلیغات
ღ㋡ والیــبـــالـــی ها ㋡ღ - آمار بازی تدارکاتی با روسیه/اخبار کوتاه

آمار بازی تدارکاتی با روسیه/اخبار کوتاه

گزارشی آماری از سه بازی تداركاتی ایران در برابر روسیه

تیم ملی والیبال ایران در راستای برنامه آماده سازی خود و حضور شایسته در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهان به دعوت تیم ملی والیبال روسیه قهرمان لیگ جهانی و المپیك 2012 لندن به مسكو سفر كرد و سه بازی تداركاتی با این تیم داشت.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در اردوی روسیه با 14 نفر از بازیكنان خود شامل فعلا سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، علیرضا جدیدی، فرهاد قائمی، رحمان داودی، حمزه زرینی، آرش کشاورزی، فرهاد ظریف و مهدی مرندی شركت كرد و تیم ملی والیبال روسیه نیز در سه دیدار دوستانه خود با ایران از 16 نفر از بازیكنان لیگ جهانی خود استفاده كرد.
در بازی نخست ایران با تركیب سعید معروف، شهرام محمودی، رحمان داودی، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی و فرهاد ظریف به میدان آمد و تیم روسیه نیز با تركیب سرگی گرانیگن، نیكلای پاولوف، الكسی اسپریدینوف، سیووژلز، دیمتری موزیرسكی و آشچوف حاضر شد.


تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی با ارائه یك بازی بسیار خوب و زدن سرویس های هدف دار كه 24 درصد موفق بود، دریافت تیم روسیه را با مشكل جدی مواجه كرد. بازیكنان ایران با از كار انداختن حملات سرعتی زن های تیم روسیه در دفاع روی تور نیز موفق عمل كردند. به گونه ای كه تیم ایران در این بازی 19 دفاع قاطع داشت و با 61 درصد موقعیت دریافت و به طبع آن كسب 50 درصد موفقیت در حملهاول ، توانست روسیه را سه بر صفر شكست دهد. با توافق دو تیم دو ست دیگر نیز بازی شد كه دو تیم با تركیب ذخیره ها به مصاف هم رفتند و هر تیم امتیاز یك ست را به دست آورد.
در بازی دوم نیز تیم ایران با همان تركیب بازی اول به میدان رفت. و تیم روسیه با سه تغییر نسبت به بازی اول، آپالیكو، ولویچ (سرعتی زن) و ایلینخ پشت خط زن را به میدان آورد. در این دیدار، تیم ایران در ست نخست 25 بر 20 مغلوب روسیه شد، اما در ست دوم تیم ایران با حضور امیر غفور و حمزه زرینی و در یك بازی نزدیك و دیدنی که ست سوم بازی تا امتیاز 41 - 39  هم پیشرفت و باز هم با تاكید بر سرویس های هدف دار و دفاع روی تور (17 دفاع قاطع) روسیه قهرمان لیگ جهانی را شكست داد. حمزه زرینی در اواخر ست سوم از ناحیه مچ پا مصدوم شد. در نهایت ایران در این بازی سه بر یك به پیروزی رسید.


در بازی سوم تیم ملی والیبال ایران با تركیب متقاوت به میدان رفت. در این بازی ولاسكو از مهدی مهدوی، شهرام محمودی (دو ست)، امیر غفور(دو ست)، ارش كشاورزی ، رحمان داودی، محمد موسوی،  عادل غلامی (دو ست)، آرمین تشكری و علیرضا جدیدی (دو ست) استفاده كرد. روسیه نیز از ماکاروف، پاولوف، اسپریدینوف، بریكوف، موزیركسی و آشچو استفاده كرد.
در بازی سوم تیم ملی والیبال روسیه برای انتقام دو بازی قبل به میدان آمد و در یك بازی نزدیك كه در دو ست با اختلاف دو امتیاز بود، در برابر ایران به پیروزی رسید. تیم روسیه در این بازی با تاكید بر حملات سرعتی موفق به شكست ایران شد كه موزیركسی موفق به كسب 17 امتیاز شد و همچنین دریافت كننده جوان این تیم با كسب 15 امتیاز عملكرد خوبی داشت.
پشت خط زن های تیم ایران در بازی سوم به دلیل خستگی زیاد موفق عمل نكردند، اما آرش كشاورزی 18 امتیاز و رحمان داودی 17 امتیاز برای ایران در این میدان به دست آوردند.
تیم ملی والیبال ایران بامداد روز دوشنبه به تهران بازگشت و از فردا چهارشنبه آخرین مرحله اردوی آمادگی خود را آغاز خواهد كرد.

هدف فدراسیون از گذاشتن این عکـتس چی بود خـب الان!!؟؟اولا تبـریک ب جوانان گلــمون تو قهرمانی که پنجم شــدن!البته خب ما توقعمون بیشتر ازاین صحبتا بود!

دوم اینکه تیم ملی بزرگسالان هم دیروز(دوشنبه) از مسکو برگشتن و فردا اردوشون شروع میشه. اینم لیست بازیکنایی که تا الان دعوت شدن که احتمال تغییرش هست:سعید معروف، مهدی مهدوی، شهرام محمودی، امیر غفور، محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، علیرضا جدیدی، فرهاد قائمی، رحمان داودی، حمزه زرینی، آرش کشاورزی، فرهاد ظریف و مهدی مرندی.

موضوع: اخبـــارتیــم ملــی،
[ سه شنبه 12 شهریور 1392 ] [ 19:04 ] [ مریم ]