تبلیغات
ღ㋡ والیــبـــالـــی ها ㋡ღ - عراق حریف بعدی ایران/قهرمانی تیم ملی ب/تولد ...

عراق حریف بعدی ایران/قهرمانی تیم ملی ب/تولد ...

عراق نخستین حریف ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا


تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در مرحله دوم رقابت های قهرمانی آسیا به مصاف عراق می رود.
به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی پوشان کشورمان با دو پیروزی سه بر صفر مقابل قزاقستان و کویت به عنوان تیم نخست گروه C راهی مرحله دوم شدند.
تیم ملی ایران در این مرحله از مسابقات به مصاف تیم های اول و دوم گروه F می رود که کره جنوبی و عراق هستند.
شاگردان خولیو ولاسکو فردا (سه شنبه) در نخستین مسابقه خود در این مرحله از رقابت ها از ساعت 16 (15:30 به وقت تهران) در سالن النصر شهر دبی به مصاف عراق می روند.
تیم ملی عراق در دو مسابقه خود در مرحله مقدماتی با نتیجه سه بر صفر افغانستان را شکست داد و با همین نتیجه مغلوب کره جنوبی شد.
عراق پیش از این فقط در سه دور از مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده بود. آخرین باری که عراقی ها در این رقابت ها به میدان رفتند در سال 1989 بود که در رده هفتم آسیا قرار گرفتند. رتبه ای که بهترین نتیجه این تیم در قاره کهن نیز محسوب می شود.
میانگین سنی بازیکنان عراق 25.5، میانگین قدی آنها 191 سانتی متر و میانگین ارتفاع اسپک و دفاع دو دست بازیکنان این تیم نیز به ترتیب 336 و 296 سانتی متر است.
نوید مشجری آنالیزور تیم ملی والیبال ایران که فیلم دو بازی قبلی این تیم در این رقابت ها را بررسی کرده است، اظهار داشت: ناصر آسیل که در پست پشت خط زن بازی می کند، بازیکن محوری این تیم محسوب می شود. پس از او هم بازیکن کامونا حسین که دریافت کننده این تیم محسوب می شود، دومین بازیکن خوب عراق است.
وی ادامه داد: مصطفی حسین که در پست سرعتی زن بازی می کند نیز عملکرد خوبی دارد اما پاسور عراق فقط در صورتی از پاس های سرعتی در خط حمله استفاده می کند که دریافت های این تیم عالی باشد.
مشجری گفت: دریافت های بازیکنان عراق خیلی ضعیف است و با سرویس های خوب می توانیم این تیم را با مشکل مواجه کنیم.


تیم ملی ب والیبال قهرمان بازی های همبستگی شد

تیم ملی ب والیبال کشورمان با شکست مصر در دیدار نهایی مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به مدال طلای این رقابت ها دست یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، دیدار نهایی مسابقات والیبال سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی عصر امروز دوشبنه اندونزی برگزار شد که تیم ملی ب والیبال کشورمان به مصاف مصر رفت.
شاگردان حسین معدنی در این دیدار سنگین و پایاپای سه بر یک حریف خود را از پیش رو برداشتند تا بیست و دومین مدال طلای ایران در این بازی ها از آن خود کنند.
ملی پوشان ایران در ست نخست این بازی رقابت بسیار نزدیکی با مصر داشتند که تا امتیاز 30 ادامه داشت و در نهایت ایران 30 بر 28 به پیروزی رسید.
در ست دوم تیم ایران تا امتیاز 11 بر 5 بسیار خوب کار کرد و از حریف جلو بود، اما از این امتیاز مصر تغییر تاکتیک داد بازیکنان ما نیز چند اشتباه داشتند که در نهایت مصر این ست را 27 بر 25 به سود خود خاتمه داد تا دو تیم یک بر یک در بازی حساس فینال مساوی شوند.
ست سوم اشتباهات بازیکنان ایران به مراتب کمتر بود و ملی پوشان کشورمان اجازه ندادند که بازی به امتیازهای حساس پایانی ست برسد و 25 بر 20 حریف خود را شکست دادند تا دو بر یک از این تیم جلو بیافتند.
تیم ملی والیبال ب ایران اقتدار خود در این رقابت ها در ست چهارم با امتیاز 25 بر 16 به حریف دیکته کردند تا در نهایت مصر را سه بر یک شکست دهند و برای دومین بار عنوان قهرمانی مسابقات والیبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را از آن خود کنند.
در دیدار رده بندی این رقابت ها نیز ترکیه سه بر دو اندونزی میزبان این بازی ها را شکست داد تا مقام سوم را از آن خود کند.
تیم ملی ب والیبال کشورمان در دور مقدماتی این رقابت ها تیم های کویت، قطر، ترکیه و کامرون از پیش رو برداشت. در مرحله نیمه نهایی نیز موفق به شکست اندونزی شد تا در دیدار نهایی با شکست مصر قهرمان شود.
مسابقات والیبال در دو دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (دوره اول و سوم) برگزار شده که والیبال ایران در هر دو دوره قهرمان این رقابت ها شده است.
مدال طلای تیم ملی ب والیبال بیست و دومین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی محسوب می شود.

تیم ملی ب والیبال قهرمان بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شد 1

علاوه بر تبــریک قهرمانی تیم ملی ب ، اینم باید بگم که دیروز یعنی 7 مهــر تولــد بازیکــن گلـمون آقای محمد محمدکاظم بود!واسشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم...امیدوارم زودِ زود به دوران اوج خودشون برگــردن!

از نظــر من هنوز پــرنده ای مثــل ایشون فعــلا نــداریـم...!

http://static.mihanblog.com//public/user_data/user_files/267/798550/M.M.kazem.jpg

http://static.mihanblog.com//public/user_data/user_files/267/798550/m.kazem.jpg

HappY BirthDay

موضوع: مسابقــات قهــرمانی آسیـا، تولـــــد بازیکـــنایی که جــشن میگـــیریم!!، عـــکـس!، محــــمد محمدکــاظم، اخبـــارتیــم ملــی،
[ دوشنبه 8 مهر 1392 ] [ 19:59 ] [ مریم ]