تبلیغات
ღ㋡ والیــبـــالـــی ها ㋡ღ - کاله و باشگاهای جهـان/جام قهرمان قهرمانان/تولــدها!

کاله و باشگاهای جهـان/جام قهرمان قهرمانان/تولــدها!

داستان اولین حضور کاله ایران در مسابقات باشگاه های جهان

تیم والیبال کاله ایران با دو شکست سه بر یک و یک شکست سه بر صفر به کار خود در اولین حضور در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های جهان پایان داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، وقتی برگزاری رقابت های قهرمانی باشگاه های جهان تا دو ماه پیش از آغاز این مسابقات هنوز قطعی نبود،فدراسیون جهانی والیبال با ارسال نامه ای به فدراسیون والیبال ایران شهر بتیم برزیل را به عنوان محل برگزاری این مسابقات اعلام کرد تا احتمال برگزاری این مسابقات قوت گیرد.
نهمین دوره مسابقات باشگاه های جهان برگزاری اش به دلیل عدم استقبال کشور ها به منظور میزبانی در هاله ای از ابهام بود و حتی برنامه آن در واپسین لحظات تعیین شد.
پس از قطعی شدن برگزاری این رقابت ها مسئولین فدراسیون والیبال و باشگاه های کاله مازندران پس از انجام بررسی های لازم مبنی بر حضور یا عدم حضور در این رقابت های با توجه به درگیری و خستگی بازیکنان ملی پوش کاله از مسابقات لیگ جهانی و قهرمانی آسیا با توجه به اعتبار مسابقات باشگاه های جهان تصمیم گرفتند، کاله ایران به عنوان نماینده ایران و قاره آسیا با ترکیبی متفاوت، بدون بازیکنان اصلی خود و با کمک گرفتن از پنج بازیکن تیم ملی زیر 23 سال و استفاده از علیرضا نادی کاپیتان سابق تیم ملی والیبال کشورمان صرفا جهت شرکت و کسب تجربه در این رقابت ها حاضر شوند.

بدین ترتیب تیم کاله ایران با شش بازیکن به بتیم برزیل رفت و پنج بازیکن زیر 23 سال کشورمان نیز پس از پایان رقابت های جهانی زیر 23 سال به این تیم پیوستند. این در حالی بود که پوریا فیاضی به دلیل مشکل خروجی از همراهی این تیم در این مسابقات بازماند.
یازده بازیکن کاله ایران اولین جلسه تمرین خود را پیش از آغاز رقابت ها تنها در بتیم برزیل برگزار کردند و پس از آن به مصاف نمایندگان ایتالیا، ژاپن آرژانتین رفتند.

تیم کاله در نخستین دیدار به مصاف ترنتینو ایتالیا قهرمان در چهار دوره گذشته باشگاه های جهان رفت. نماینده ایران به رغم نداشتن تمرین کافی علاوه بر گرفتن یک ست از حریف خود، نمایش قابل قبولی در این مسابقه داشت.

تیم پاناسونیک ژاپن دومین حریف کاله ایران با تمام بازیکنان خود و چند بازیکن ملی پوش به این رقابت ها آمد و در رویارویی با نماینده ایران تنها یک ست را واگذار کرد.

کاله ایران در سومین بازی خود مقابل یو پی سی ان آرژانتین که ترنتینو را سه بر دو شکست داده بود، در سه ست متوالی مغلوب شد. در این دیدار اگر چه نماینده ایران به هماهنگی نسبی رسیده بود و در هر سه ست زود تر از حریف به امتیاز 20 رسید ولی به دلیل اینکه امیدی به صعود نداشت و باور خود از پیروزی را از دست داده بود با اشتباهات فردی در دریافت در نهایت ست را واگذار می کرد.

به هر حال با توجه به فشردگی رقابت های والیبال در دنیا و اعزام پنج تیم ملی به رقابت های مختلف بین المللی نوجوانان جهان، جوانان جهان، زیر 23 سال جهان، کشور های اسلامی و لیگ جهانی و قهرمانی آسیا در رده مردان کاله ایران بدون در اختیار داشتن بازیکنان اصلی خود در این رقابت ها حاضر شد و با سه شکست مقابل نمایدگان ایتالیا، ژاپن و آرژانتین به کار خود پایان داد.


FIVB انتخاب کرد/ ایتالیا دیگر حریف ایران در جام قهرمان قهرمانان

فدراسیون جهانی والیبال FIVB برای ارتقای سطح مسابقات والیبال جام قهرمان قهرمانان، نماینده آفریقا را حذف و یک تیم صاحب نام والیبال جهان را جایگزین کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، فدراسیون جهانی والیبال به منظور ارتقای سطح مسابقات جام قهرمان قهرمانان که هر چهارسال یک بار پس از برگزاری رقابت های قهرمانی قاره ای با حضور قهرمانان قاره ها برگزار می شود ، نماینده قاره آفریقا را که در رده بندی جهانی در رتبه ی پایینی قرار داشت حذف و در گروه مردان ایتالیا و در گروه زنان جمهوری دومینینگن را جایگزین نماینده آفریقا کرد.
بدین ترتیب در گروه مردان شش تیم با یکدیگر رقابت خواهند کرد که تیم های ژاپن به عنوان میزبان، جمهوری اسلامی ایران (قهرمان آسیا)، برزیل(قهرمان قاره امریکای جنوبی)، روسیه (قهرمان اروپا)، ایالات متحده (قهرمان مردان آمریکای جنوبی) و ایتالیا تیم سوم رده بندی جهانی به انتخاب فدراسیون بین المللی والیبال در این مسابقات حضور خواهند داشت.
مسابقات در رده مردان از 28 آبان ماه آغاز می شود که رقابت های دو روز نخست در شهر کیوتو برگزار می شود و تیم ها 30 آبان ماه استراحت خواهند داشت. ادامه رقابت ها به مدت سه روز از اول تا سوم آذرماه در شهر توکیو خواهد بود.

در گروه زنان نیز شش تیم برتر جهان که از طریق مسابقات قاره ای و معرفی فدراسیون بین المللی والیبال به این مسابقات راه یافته اند و از 21 تا 26 آبان ماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
مسابقات گروه زنان نیز از 21 آبان ماه آغاز می شود که رقابت های دو روز نخست در شهر ناگویا برگزار می شود و تیم ها 23آبان ماه استراحت خواهند داشت. ادامه رقابت ها به مدت سه روز از 24 تا 26 آبان ماه در شهر توکیو خواهد بود.
اسامی تیم های راه یافته به رقابت های بین قاره ای زنان به قرار زیر است:
ژاپن (میزبان)، ایالات متحده (قهرمان زنان نورسیکا)، برزیل(قهرمان زنان آمریکای جنوبی)، تایلند (قهرمان زنان آسیا)، روسیه (قهرمان اروپا) و جمهوری دومینینگن که از سوی فدراسیون بین المللی والیبال معرفی شده است.

مسابقات در هر دو گروه زنان و مردان به صورت دوره ای انجام خواهد شد و پس از پنج روز بازی، قهرمان مسابقات مشخص خواهد شد.

مسابقات والیبال قهرمانی بین قاره ای مردان و زنان جهان هر چهار سال یکبار برگزار می شود که قهرمانان گذشته مسابقات زنان در دوره های قبل این بازیها به قرار زیر است:
کوبا (1993)، روسیه (1997)، چین (2001)، برزیل (2005)، ایتالیا (2009).

قهرمان مسابقات مردان نیز به شرح زیر است:
ایتالیا (1993) برزیل (1997، 2005 و2009) و کوبا (2001)


ســـلام به همه ی دوستای گــلم....خوبین!؟؟
ببخشید که چند روز نبودم.

تو این چند روز تولد چند نفر بـود...که البته الان از روی تولد دو نفرشون گذشت

راستش اونایی که تو وبلاگها سابقه دارن و با وبلاگهای قدیمی والیبالی آشنایی دارن،باید نگــی رو بشــناســن...یه خــانومـه مهــربـون و فوق العاده ان.
متاسفانه چند وقتی هست که دیگه وبلاگ نویسی رو کنار گذاشتن.من خودم اون موقع هایی که پیشمون بودن خیلی دوسشون داشتم...نگــیِ عزیز ببخشید که دیر تبریک گفتم! امیدوارم هرجا هستی همیشه سلامتو موفق باشی ... هیچوقت فراموشت نمیکنم.
27 هم تولــد آقای تعصــب بود.دیگه همه میدونن کیـه...!!
حمــزه زریــنی ... (البتــه خیلیا گفــتن ذشته از تعصبشون،مهربــونم هســتن)

آقای زرینی تولــدتــون مبــارکـــ ... امیدوارم پیشرفت هاتون تو ملی ادامه داشته باشه . با آرزوی موفقیــت.
  

امروز تــولد پــاسور و کاپیتــان خوبمونم بــود...کاپیتانی که امسال تو جام ملتهای آسیا هم بهترین پاسور شد و هم امتیاز آورتــرین بازیکن.

آقــای معـروفِ عزیز ، همیشه برتون بهترین هارو آرزو میکنیم ... امیدوارم همیشه موفق باشــین.
موضوع: تولـــــد بازیکـــنایی که جــشن میگـــیریم!!، میــــرســعید معــروف، حــمـزه زریــنــی، تولــد دوستانــ والیبالیـــ!!، اخبـــارتیــم ملــی، اخبــــار باشگاهــی، کالـــه آمــل، جــام باشــگاه های جهــان،
[ یکشنبه 28 مهر 1392 ] [ 16:08 ] [ مریم ]