تبلیغات
ღ㋡ والیــبـــالـــی ها ㋡ღ - ایران و میزبــان

ایران و میزبــان

تمام لهستان در برابر ایران

تیم ملی والیبال مردان ایران در سومین دیدار خود از مرحله دوم رقابت های جهانی لهستان ساعت 22.55 شنبه شب به مصاف لهستان؛ میزبان مسابقات می رود. تیمی با سه طلا، سه نقره و یک برنز جهان و المپیک که حالا با میزبانی در پیکارهای این دوره، قصد دارد به تعداد مدال های جهانی اش بیفزاید. آخرین بار در مسابقات قهرمانی جهانِ سال 2006 بود که لهستان مدال نقره این مسابقات را به گردن آویخت. لهستان با دراختیار داشتن بازیکنانی همچون وِلازلی و وینیارسکی و همچنین با تکیه بر دانش کادر فنی اش به رهبری استفان آنتیگای فرانسوی در مسابقات امسال با صدرنشینی در گروه یک، به مرحله دوم رسید و در دو بازی ابتدایی اش در این مرحله اگرچه از امریکا شکست خورد ولی با غلبه بر ایتالیا به بازیابی توان روحی خود پرداخت. آنچه بیش از هر چیز درباره لهستان و نتیجه هایش گفتنی است، به هواداری پور شور و نشاط مردم این کشور برمی گردد که باعث شده بر توان گروهی این تیم نیز افزوده شود و به این ترتیب، در هر بازی شاهد عملکرد فوق العاده ای از سوی بازیکنان لهستان باشیم. چراکه در پیش چشم هواداران دو آتشه خود و با حمایت بی دریغ آنها توپ می زنند و طبیعی است که انگیزه و روحیه بالایی هم برای کسب پیروزی مقابل حریفانشان داشته باشند. به قول سرمربی ایران؛ لهستانی ها خوب اند ولی در خانه سوپرمن اند.
لهستان اکنون با 12 امتیاز در رده دوم جدول گروه پنچ مسابقات قرار دارد و برای قطعی شدن صعودش به مرحله سوم رقابت ها نیاز به سه امتیاز بازی ایران دارد. لذا با تبلیغات گسترده و همچنین آمادگی کامل برای کسب یک پیروزی همه جانبه، امشب در سالن 14 هزار نفرۀ شهر غوچ با نام اطلس حاضر می شود و از این میدان چیزی نمی خواهد مگر پیروزی و سه امتیاز.
لهستان تاکنون چهار بار ایران را شکست داده و سه بار نیز در برابر ایران شکست را پذیرا شده است. رقابت های قهرمانی جهان 1998 (3 – صفر)، جام قهرمانان قاره ها 2009 (3 – 1) و دو بار در مرحله برگشت دور بین قاره ای لیگ جهانی 2014 (3 – 1، 3 – صفر) چهار پیروزی لهستان مقابل ایران را نشان می دهد. در عوض، ایران در جام جهانی 2011 (3 – 2) و دو بار در مرحله رفت لیگ جهانی 2014 (3 – 1 ، 3 – صفر) لهستان را مغلوب کرده است.
ایران که حالا با 11 امتیاز در رده سوم جدول گروه پنج ایستاده
 و از شانس صعود برخوردار است، خوب می داند که برای پیمودن راه ناهموار صعود به جمع شش تیم برتر مسابقات، باید از لهستان امتیاز بگیرد تا بتواند سرنوشتش را خودش در دیدار آخرش مقابل صربستان رقم بزند.

ایران در هفت بازی برگزار کرده اش در این رقابت ها رکورد شش پیروزی را از خود بر جا گذاشته و در پایان رقابت ها و در رده بندی نهایی مسابقات، در بدترین حالت ممکن 10 پله صعود را نسبت به دور گذشته به خود خواهد دید. ولی حواسش جمع است و به کم هم قانع نیست. این را در برابر حریفانش نشان داده و شنبه شب هم می رود تا در هفتاد و هفتمین بازی این دوره از مسابقات قهرمانی جهان مقابل میزبان پیکارها مصاف دهد و سرافرازانه بازی را به پایان برساند؛ نتیجه ای که اگر تیم بتواند بر اتمسفر سالن اطلس فائق آید؛ دور از دسترس نیست. چه آنکه لهستان نه تنها از نظر فنی و داخل میدان، بر ایران برتری تامّ و تمام ندارد، بلکه در بسیاری از موارد این بازیکنان ایران اند که از برتری نسبی برخوردارند.(بابا مام تو همین آزادی کلــی ترکوندیم! دیگه از جمعیت نمیترسیـم!!) این را عملکرد بازیکنان دو تیم در هفت بازی گذشته شان ثابت می کند. ملی پوشان ایران حالا در چهار فاکتور (دفاع، پاس، دریافت و لیبرو) در صدر فهرست بهترین ها قرار دارند و از جمله ستاره های این مسابقات اند. همچنان که تیم ایران در مجموع، مخاطب شگفتی ها و تحسین حاضرین در مسابقات قرار گرفته است.
حالا نام "سیّد" (موسوی) ورد زبان خارجی هاست. کسی نیست که از استایل و کُشنده بودن دفاعش تعریف نکند.
"معروف" و هنر بازیسازی اش، نقل محافل کارشناسان والیبال بین الملل است.
"قائمی" را به ستون محکم دریافت تیم ایران می شناسند.
"ظریف" را فقط لیبرو نمی دانند. کاپیتان عقب زمین برمی شمرند.
"بوبا" (کواچ)و شیوۀ کاری اش را می ستایند.(عاشـتق لقبی ام که به آقای کواچ دادن !) 
به تیم ایران احترام می گذارند و از آن به عنوان یک تیم بزرگ یاد می کنند. تیمی که بردنش دشوار است. تیمی که برای شکست دادنش لهستانی ها بسیج شده اند.
ایران از دوره های گذشته رقابت های قهرمانی جهان تاکنون، دو بار در برابر میزبان مسابقات ایستاده که هر دو بار (1970 – بلغارستان – 3 بر صفر / 2010 – ایتالیا – 3 بر 2) مغلوب شده است. اما بازی بزرگ 2014 – لهستان؛ جدال سوم ایران با میزبان چه خواهد شد؟


گزارش تصویری از نخستین تمرین ایران در شهر قوچ
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 1نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 2
این عکســه چه خوبه! 
شیــره پـرش! 
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 3نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 4
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 5نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 6
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 7نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 8
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 9نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 10
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 11نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 12
میخنــده کلا میشـه دندون!
(دقیقا شبیه همین شکلکه )
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 13نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 14
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 15نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 16
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 17نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 18
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 19نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 20
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 21نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 22
نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 23نخستین تمرین مردان والیبال ایران در قوچ عکس 24


موضوع: قهرمانی جهــان 2014، اخبـــارتیــم ملــی، عـــکـس!،
[ شنبه 22 شهریور 1393 ] [ 12:47 ] [ مریم ]